Jestem przekonana, że stanowcza większość z nas zaczęła czas epidemii w domu, w ulubionym dresie, a ładne ubrania poszły w kąt. Czy to źle? Absolutnie nie, ale czy to dobrze na dłuższa metę? Myślę, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i powiem Ci dlaczego uważam, że warto czasami się odstawić, ogarnąć, umalować – nawet jeśli nie ma specjalnej ku temu okazji.

Dres spoko jest?

Utarło się, że najwygodniejszą opcją jest dres i to nie tylko do siedzenia w domu, ale również na spacer czy niezobowiązujące wyjście z domu. Trudno się z tym nie zgodzić, ale czy to jedyna opcja? Istotnym pytaniem jest czy równie wygodnie możemy czuć się w innych strojach? Czy chcemy kolejne miesiące „siedzieć w dresie”? Oczywiście dres może być też ładny, szczególnie teraz kiedy jest to jeden z najpopularniejszych outfitów. To tak samo jak maseczki mogą być zwykłe, bez wyrazu, ale mogą być też w przepiękne wzory… Dlaczego wolimy sięgnąć po ładną maseczkę? Albo ładne dresy? Bo właśnie mimo tego, że stawiamy na wygodę to i tak chcemy ładnie wyglądać.

Gdyby tak pójść o krok dalej? Wiadomo cały czas nie da się funkcjonować w dresie… W takim razie czy ładne ubrania nie mogą być tak samo wygodne jak dresy? Jasne, że mogą. Przemyślane zakupy i dobrze skomponowana garderoba mogą nam ułatwić wiele sytuacji i oszczędzić godzin spędzonych na szukaniu odpowiedzi na odwieczne pytanie każdej kobiety “w co ja się ubiorę?”. Powiem Ci, że z wiekiem, zaczynam doceniać te elementy garderoby, które dają komfort i potrafią się dostosować do wielu sytuacji. O ile w czasach nastoletnich nikt by mnie nie nakłonił do założenia sukienki (no chyba, że na wesele), tak teraz uwielbiam sukienki! Powiem Ci dlaczego…

Ładnie i wygodnie

Według mnie, i na pewno nie tylko według mnie, sukienka jest bardzo wygodnym wyborem. Może nie poćwiczysz w niej na siłowni, ale w każdej innej sytuacji się sprawdzi i będzie wygodna (nie wliczając sukien balowych ? ). Kiedyś zapytałam moją znajomą, której chyba nikt nigdy nie widział w czymś innym niż sukienka, dlaczego właśnie to sukienki zajmują prawie całą jej szafę? Ona odpowiedziała krótko i zwięźle „bo tak jest najłatwiej”. To prawda, zdejmujesz z wieszaka sukienkę i nie zastanawiasz się z czym ją zestawić, jasne pozostają dodatki, ale to nie tak jak z oddzielną górą i dołem, że myślisz jak je dobrze połączyć. Bierzesz i zakładasz.

Kolejną rzeczą, która jest dla mnie ważna to uniwersalność ubrań w mojej szafie. Stanowczą większość moich sukienek z powodzeniem mogę założyć na wyjście z dziećmi na spacer i na wieczorne spotkanie ze znajomymi w knajpie, a niektóre nawet na większą okazję typu chrzciny w rodzinie, komunię czy wesele. Jedyne co wymieniam to buty i dodatki. Proste, łatwe i przyjemne prawda?

Ładne ubrania i nasze samopoczucie

Co ciekawe ubiór wpływa też na nasze samopoczucie. Zostało przeprowadzonych wiele badań na temat zależności między naszym ubiorem i nastrojem. Zdecydowanie częściej sięgamy po ładne ubrania kiedy mamy dobry nastrój, ale również strój, w którym czujemy się dobrze poprawia nasze samopoczucie, dodaje pewności siebie i podnosi samoocenę. Jakby nie patrzeć to czysta logika – zakładając powyciągany, znoszony T-shirt czy sweter cały czas będziemy mieć gdzieś z tyłu głowy, że słabo wyglądam i czy ktoś przypadkiem nie zauważył, że nasze ubranie lata świetności ma już za sobą.

W obecnych czasach, kiedy jesteśmy skazani lub mamy przywilej (zależy jak kto na to spojrzy) siedzenia w domu również powinniśmy czasami wyjść z dresu. Czy to przy okazji wyjścia do sklepu czy na spacer albo nawet zostając w domu, bo zasługujemy na to żeby poprawiać sobie nastrój… Szczególnie teraz, kiedy ten czas i tak jest trudniejszy. Ładne ubrania i nawet delikatny makijaż mogą bardzo zmienić nasze nastawienie do danego dnia. Z pewnością będziemy też bardziej produktywni takiego dnia – u mnie sprawdzone w 100%.

Podsumowanie

My już nie możemy doczekać się swobodnych wyjść i spotkań ze znajomymi i rodziną, a póki mamy sytuację jaką mamy to chociaż zróbmy coś dla siebie, coś co poprawi nam samopoczucie… Obojętne czy będzie to aktywność, którą lubimy, jedzenie, które jest dla nas przyjemnością czy właśnie wygląd, który doda nam energii i pewności siebie. Pamiętajmy o sobie, bo jak my jesteśmy szczęśliwe to szczęśliwi są nasi bliscy ☺

Dodaj komentarz